Змінено ЗЕД-правила визначення преференційного походження товарів

Вінницькі податківці нагадують, що 21 листопада 2018 року Підкомітет Україна – ЄС з питань митного співробітництва ухвалив Рішення № 1/2018 щодо заміни Протоколу та “Про визначення концепції “походження товарів” та методів адміністративного співробітництва” до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Рішення набуло чинності 1 січня 2019 року.

Відповідно до ст. 1 Рішення Протокол I замінюється текстом, викладеним у додатку до цього Рішення. Зокрема, з урахуванням ст. 1 цього Додатка у торгівлі з ЄС застосовуються правила походження Конвенції, викладені у Додатку I та у відповідних положеннях Додатка II до Конвенції.

Податківці також звертають увагу на такі особливості застосування правил походження Конвенції:

  • з урахуванням статті 3 (5) “Кумуляції походження” Доповнення І Конвенції у торгівлі з ЄС застосовується двостороння кумуляція до моменту укладання (зміни) Україною угоди про вільну торгівлю з країною-учасницею Конвенції, яка містить правила походження, ідентичні до правил походження Конвенції;
  • відповідно до ст. 5 “Прикінцеві положення – кумуляція” додатка до Рішення, незважаючи на ст. 16 (5), 21 (3) Доповнення І до Конвенції, у торгівлі з країнами ЄС на підтвердження походження товарів використовуються сертифікат з перевезення товару ЕUR. 1 чи декларація походження.

Текст декларації походження, наведений у додатку ІVа до Додатка І Конвенції, є ідентичним тексту декларації інвойс, викладеному у додатку IV Протоколу І.

Згідно з Класифікатором документів, затвердженим наказом Мінфіну “Про затвердження відомчих класифікаторів інформації з питань державної митної справи, що використовуються в процесі оформлення митних декларацій” від 20.09.2012 р. № 1011, для декларації походження використовуються коди документів 7012“, “7016“.

Залишились питання?

Заповніть форму і ми зателефонуємо Вам найближчим часом