З 7 лютого змінився порядок переміщення валюти та банківських металів через митний кордон України

Київська міська митниця ДФС інформує, що відповідно до Закону № 2473 та Положення про транскордонне переміщення валютних цінностей, затвердженого постановою НБУ від 02.01.2019 р. № 3, з 7 лютого 2019 року змінюється порядок переміщення валютних цінностей та банківських металів через митний кордон фізичними особами.

За новим порядком, фізичні особи, незалежно від статусу резидент/нерезидент, як при в’їзді, так і при виїзді з України зобов’язані задекларувати валюту та банківські метали, які сумарно перевищують еквівалент 10 тис. євро. Тобто в суму 10 тис. євро входить готівка та банківські метали.

Разом з тим, новим порядком скасовано низку чинних раніше вимог:

1. підтвердження статусу “резидент/нерезидент”;

2. надання резидентами документів, що підтверджують зняття ними готівки зі своїх рахунків у банках, квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою (у разі здійснення такої операції) виключно на ту суму, що перевищує еквівалент 10 000 євро;

3. норму для нерезидентів вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 тис. євро, лише за умови письмового декларування цієї готівки при ввезенні її в Україну;

4. надання документів, що підтверджують придбання банківських металів вагою, що перевищує 500 г, у вигляді злитків та монет в уповноважених банках та/або Національному банку.

Залишились питання?

Заповніть форму і ми зателефонуємо Вам найближчим часом