Введення нового податку на імпорт скасувало перевагу, що надав Євросоюз Україні?

З березня при ввезенні товарів, митна вартість яких перевищує 150 євро, в держскарбницю потрібно буде заплатити додатковий податок — 10% на продукти харчування і 5% — на промислові товари.

Желатин, какао-боби, та іншу сировину для «кондитерки», що ввозять в Україну, обкладається новим податком. Від вартості товару доведеться заплатити 10% мита плюс ПДВ. Виробники солодощів кажуть — так як українських аналогів важливих компонентів для їх продукції немає — ціну підніматимуть, пише objectiv.tv

 «Припустимо, є продукт наш, є продукт за кордоном. Якщо вводиться мито на зарубіжну продукцію, то конкуренція знижується, і наш виробник може відчувати себе краще. Але є й частина сировини, припустимо, такі як желатин, ароматизатори, різні барвники, пакувальний матеріал, припустимо, какао, яке теоретично не може, за природними умовами, вирощуватися в Україні», — зауважив В’ячеслав Гуляєв генеральний директор виробничо-кондитерської групи.

Але те, що мито 10% — не означає, що на стільки ж подорожчають товари. До неї додасться націнка від дистриб’ютора і власника мережі точок збуту. Так, солодке подорожчає більше ніж в половину — кажуть виробники. Також підніметься ціна і на інші продтовари. Адже ввозять в Україну і більшість пакувальних матеріалів, які використовують наші виробники — пакувальна плівка і пет-гранули, з яких видувають тару. Експерти кажуть: введенням нового податку уряд скасував перевагу, яку надав Євросоюз. Раніше 10% платили за експорт продукції, а тепер за імпорт складових для її виробництва.

«Вирішили обмежити таким чином кількість імпорту, що входить в Україну. Тобто замість того, щоб розвивати компанії, які займаються експортом, отримувати назад більше валюти, якою б всім вистачало, кому вона потрібна, прийшли до рішення урізати кількість тих людей, які будуть купувати валюту», — говорить голова спілки молодих підприємців Харківщини Дмитро Веркуш.

Ще як мінімум кілька тижнів фірмова продукція в супермаркетах залишиться за колишньою ціною. У дрібних точках продажів — все подорожчає вже в найближчі дні. Оскільки купівельна спроможність населення падає, таких умов можуть не витримати дрібні фірми, що працюють виключно на території України, кажуть експерти. Щоб вирішити ситуацію, потрібна послідовна програма держпідтримки, якої немає. У той час як така «шокова терапія» при нестабільній валюті тільки погіршує загальну економічну ситуацію.

Джерело: Аграрне інформаційне агенство

Залишились питання?

Заповніть форму і ми зателефонуємо Вам найближчим часом