Відкриття ринків ЄС для українських виробників виявилося фікцією, – Медведчук

Втрати української економіки вже обчислюються мільярдами доларів, і якщо Україна не відновить торговельно-економічну співпрацю з РФ, тільки зростатимуть. Про це у своєму блозі на сайті громадського руху “Український вибір” пише лідер руху Віктор Медведчук.

“За даними Державної фіскальної служби України (ДФС), у січні 2015 р. експорт склав 3 млрд дол., імпорт – 2,9 млрд дол. При цьому ще рік тому, у січні 2014 р., ці показники становили майже 4,4 млрд дол. і понад 4,5 млрд дол. відповідно”, – зазначає політик.

На думку політика, відкриття європейських ринків для українських виробників виявилось фікцією.

“Вийти на європейські ринки український виробник не міг через низку причин. Насамперед через асиметрію партнерства. Низька продуктивність праці в Україні, низький рівень інноваційності виробництва спочатку не дозволяли забезпечити конкурентоспроможність наших товарів на європейському ринку”, – наголосив Медведчук.

Він вважає, що українська влада розуміла, що у торгівлі з ЄС потрібно робити ставку на харчопром та сільське господарство.

“Але українська аграрна революція на європейському ринку не відбулася. За даними Держветфітослужби, на початок 2015 р. на ринок ЄС змогли вийти лише 17 українських компаній”, – додав лідер “Українського вибору”.

Політик також зазначив, що Україна скоротила експорт товарів до Росії більше ніж на третину – на 33,7%.

Залишились питання?

Заповніть форму і ми зателефонуємо Вам найближчим часом