Валютні обмеження перекривають постачання бензину в Україну – експерт

Нафтотрейдери незадоволені адмінмерами НБУ

Обмеження валютних розрахунків за імпортними контрактами перешкоджає постачанню палива в Україну. Про це повідомив директор консалтингової групи “А-95” Сергій Куюн.

“Якщо робота з таким курсом і відповідно з такими цінами здавалася можливою хоча б теоретично, то вчорашні рішення НБУ щодо обмеження проплат за імпортними контрактами просто перекриває можливості фізичного постачання палива до країни.”, – написав він на своїй сторінці у Facebook і зазначив, що нафтотрейдери намагаються вирішити цю проблему.

Нагадаємо, з сьогоднішнього дня, 24 лютого, набули чинності нові обмеження, запроваджені НБУ. Зокрема, всі контракти щодо передоплати імпорту від $50 тис. Нацбанк перевірятиме (раніше перевіряли лише купівлю валюти від $100 тис). При цьому платежі за імпортними контрактами, загальна вартість яких перевищує $500 тис., мають здійснюватись вийнятково з використанням акредитивної форми розрахунків. При цьому акредитив має бути підтверджений банком, який має рейтинг не нижчий за інвестиційний клас.

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко раніше зазначав, що обмеження на розрахунки може призвести до дефіциту деяких імпортних товарів, зокрема палива.

Як повідомлялося, з 5 лютого НБУ припинив проводити аукціони на міжбанку та скасував свій індикативний курс. Крім того, 6 лютого облікова ставка зросла з 14% до 19,5%. Після цього девальвація гривні розпочала найрізкіший виток в історії валюти.

Джерело: Сьогодні

Залишились питання?

Заповніть форму і ми зателефонуємо Вам найближчим часом