В Україні може змінитися Митний кодекс

Законопроект про зміни до Митного кодексу днями було подано до Ради. В уряді цей захід пояснюють необхідністю привести наші закони у відповідність до європейських перед набуттям чинності з 1 січня 2016 року Угоди про асоціацію з ЄС. Також це має збільшити надходження до бюджету. Наприклад, зараз у нас можна ввозити безмитно товари на суму до 1000 євро, а до ЄС – не більше ніж на 430 євро, все, що обкладається податком. Якщо закон ухвалять, норма набуде чинності з 1 січня 2017 року. Про це повідомляє Укрінформ.

1. Із закордону в Україну літаком чи морським транспортом можна буде привезти будь-які товари, окрім цигарок та спиртного, на суму до 430 євро (зараз 1000 євро). При ввезенні наземним транспортом або, перетинаючи кордон пішки, можна буде ввезти лише на 300 євро (зараз 500 євро).

Якщо перевищити ці ліміти, доведеться заплатити мито: 10% вартості товару + 10% імпортного збору + 20% ПДВ із суми перевищення. Обмеження вагою товаром – 50 кг/людини. Умова – відсутність особи на території України понад 24 годин.

2. Що стосується спиртного, то на одну особу пива та ігристого вина дозволять безкоштовно ввезти 16 літрів (зараз 5) та 4 літри (зараз 2) відповідно.

3. До підакцизних товарів пропонують прирівняти парфуми та туалетну воду. При пересиланні їх міжнародними поштовими відправленнями треба буде сплачувати податок – 10% + 10% імпортного збору + 20% ПДВ.

При перевезенні парфумерії в багажі або в ручній поклажі податки не стягуються, якщо вони коштують менше 430 євро (зараз 1000 євро).

4. Весільні подарунки вартістю до 1000 євро кожен можна ввезти безмитно громадянину, який переселяється на ПМП в Україну у зв’язку з укладанням шлюбу лише через 4 місяці після весілля (згідно зі свідоцтвом про укладання шлюбу).

Важливо знати: чоловік (дружина) має бути на території країни, звідки він (вона) прибув не менше 12 місяців. Подарунки заборонено відчужувати або передавати у користування раніше ніж за рік. Подарунками не можуть бути алкогольні та тютюнові вироби.

5. Іноземцям, які в’їжджають на ПМП в Україну, дозволяється безмитно ввозити автомобілі до 3,5 тонн (легкові, намисто), якщо вони володіли ними не менше 6 місяців (зараз рік) та забороняється їх продавати, дарувати, змінювати або передавати в користування громадянам України раніше ніж за 2 роки після ввезення (зараз 1 рік) без повідомлення структур ДФС (у цьому випадку стягується митний збір до 20% вартості).

Як визначається оцінка вартості зараз:

У Митному кодексі визначено перелік предметів, які громадянин України може завезти з-за кордону як особисті речі. При цьому, якщо їхня сумарна вартість не перевищує 1000 євро (500 при наземному перетині кордону), зараз декларувати такі товари необов’язково. Це предмети особистої гігієни та косметики, необхідні на період поїздки, 100 мл парфумів та 0,5 л туалетної води, ношений одяг та взуття, коштовності, один фотоапарат, переносний телевізор, два комп’ютери, калькулятори, музичні інструменти, дві пари наручного годинника тощо. Якщо зазначених предметів більше, доведеться при перетині кордону підтверджувати їхню вартість товарними чеками. За їх відсутності митники самі визначать ціну товару, виходячи з вартості такого чи ідентичного товару, і попросять сплатити податок. Він платиться не з усієї суми, а лише з перевищеної для безмитного ввезення.

Джерело: UBR

Залишились питання?

Заповніть форму і ми зателефонуємо Вам найближчим часом