Українським виробникам спрощують вихід на ринки ЄС

Прийнято останній основний закон, необхідний для усунення бар’єрів при торгівлі промисловими товарами між Україною та ЄС.

Президент Петро Порошенко підписав Закон “Про технічні регламенти та оцінки відповідності”. З набранням чинності цим документом будуть скасовані закони “Про підтвердження відповідності” та “Про стандарти, технічні регламенти та процедуру оцінки відповідності”, а також будуть внесені зміни до кодексів та інших законів.

Це третій та останній основний закон, необхідний для усунення бар’єрів при торгівлі промисловими товарами між Україною та ЄС (закони про стандартизацію та метрологію були прийняті Верховною Радою попереднього скликання).
Ставши 2008 р. членом СОТ, Україна взяла на себе зобов’язання до 2012 р. реформувати національну систему технічного регулювання. Це мало дозволити нашій країні прийняти правила, які діють на світовому ринку з метою подолання технічних бар’єрів у торгівлі. Але процес затягнувся, це ускладнило вихід вітчизняних виробників на зовнішні ринки, так і імпорт в Україну.
В даний час для того, щоб експортувати продукцію в країни ЄС, виробник повинен провести її випробування і отримати сертифікат в одній із країн ЄС. Деякі випробування можна проводити в акредитованих українських лабораторіях, але загалом процес залишається непростим та затратним.

Модель технічного регулювання, застосовувана ЄС, така:

  • директивами на продукцію встановлюються обов’язкові для виконання (істотні) вимоги безпеки;
  • конкретні характеристики задаються європейськими стандартами, які є добровільними для застосування;
  • продукція, виготовлена ​​згідно з вимогами європейських стандартів, вважається відповідною суттєвим вимогам директиви (презумпція відповідності).

Коли Україна гармонізує своє законодавство та стандарти з європейськими та укладе  з ЄС відповідну угоду, всі необхідні документи можна буде отримати на території України. Крім того, перехід на європейські правила зменшить регуляторний тиск на бізнес, оскільки скоротить кількість нормативних документів та усуне їх дублювання та наявну суперечливість. А сертифікаційні лабораторії можуть стати вигідним напрямком бізнесу, клієнтами яких стануть не лише вітчизняні виробники, а й, наприклад, компанії із країн Азії, які прагнуть розпочати експорт до Європи.

Джерело: “Сьогодні

Залишились питання?

Заповніть форму і ми зателефонуємо Вам найближчим часом