Український бізнес зможе скаржитися на чиновників

Команда бізнес-омбудсмена готова приймати скарги від бізнесу до органів державної влади. Про це повідомив бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета. За його словами, офіс бізнес-омбудсмена складатиметься з 15 співробітників, а за їх діяльністю спостерігатиме наглядова рада.

“Я сьогодні можу з радістю оголосити, що рада бізнес-омбудсмена готова приймати скарги від бізнесу на органи державної влади, підконтрольні державні компанії чи чиновників”, – сказав Шемета, зазначивши, що вже затверджено регламент та критерії для скарг.

Офіс бізнес-омбудсмена розглядатиме ці скарги і на основі розгляду готуватиме рекомендації державним органам та державним компаніям, уточнив Шемета.

“Наша система розроблена так, що скарги можна буде подати через інтернет, і бізнес зможе це робити дуже просто, без якихось особливих зусиль. Ми, звичайно, прийматимемо скарги і у звичайній формі, тобто все зроблено так, щоб бізнесу було просто і легко поскаржитися на будь-який державний орган, будь-яке державне підприємство чи чиновника, який працює в цих інституціях і захистити свої інтереси”, – додав він.

Він наголосив, що також здійснюватиметься моніторинг виконання рекомендацій бізнес-омбудсмена.

“Ми теж звітуватимемо публічно перед суспільством у вигляді квартальних звітів і у вигляді річних звітів. У цих звітах ми публікуватимемо найважливіші справи, які ми розслідуватимемо у своїй роботі”, – сказав Шемета.

За словами прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, про створення інституції бізнес-омбудсмена Україна домовилася із західними партнерами.

“Це людина, яка захищатиме інтереси бізнесу, людина, яка отримуватиме скарги від підприємців на роботу органів державної влади, і це людина, яка матиме вплив безпосередньо на Кабінет Міністрів та на всі органи державної влади з тією метою, щоб захистити підприємця, щоб зняти додаткові бюрократичні обмеження, які є сьогодні у країні, щоб до України приходив інвестор незважаючи на ті складні часи”, – сказав Яценюк.

Нагадаємо, уряд України та ЄБРР 12 травня 2014 року підписали Меморандум про взаєморозуміння для української антикорупційної ініціативи, який передбачає створення інституту бізнес-омбудсмена. ЄБРР має намір виділяти щороку 1,5 млн. євро для фінансування офісу омбудсмена.

Джерело: “Сегодня”
Автор: Дар’я Нінько

Залишились питання?

Заповніть форму і ми зателефонуємо Вам найближчим часом