Рада прийняла закон про дерегуляцію бізнесу

Верховна рада прийняла в другому читанні та вцілому проект закону, яким передбачається спрощення умови ведення бізнесу в Україні, а також зменшення адміністративного навантаження на підприємців.

За законопроект №1580 проголосувало 260 народних депутатів, при необхідних 226.

Зокрема, пропонується привести законодавство в окремих сферах у відповідність до законодавства ЄС, а саме – в агропромисловому комплексі, при провадженні господарської діяльності з виробництва та обігу органічної сільськогосподарської продукції, а також при проведенні розвідувальних робіт та робіт з об’єктами трубопровідного транспорту, спорудження нафтових і газових свердловин.

Пропонується ліквідація дозвільних центрів, як окремої складової центрів надання адміністративних послуг, та надання адміністративних послуг з видачі документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності через центри надання адміністративних послуг та посилення відповідальності адміністратора за невиконання посадових обов’язків.

Також пропонується скасувати необхідність одержання дозвільних документів та повноваження органів влади щодо їх видачі шляхом внесення змін до законів України, які регулюють відносини у відповідних сферах господарської діяльності.

Крім того, проектом закону пропонується передбачити скорочення термінів надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

Також пропонується удосконалення інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та інформаційними системами органів державної влади, а також документами в електронній формі.

Пропонується встановлення справедливої системи оплати адміністративних послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та збільшення надходжень до державного бюджету за рахунок встановлення економічно обґрунтованих та соціально орієнтованих розмірів плати за адміністративні послуги, а також окремі супутні послуги.

Законопроектом пропонується скасувати: штраф за неподання зазначеної інформації; проведення обов’язкової експертизи кошторисів проектів будівництва вартістю до 300 тисяч гривень, що будуються за державні кошти; визначення Держархбудінспекції замовником при знесенні за рішенням суду самобудів.

Як відомо, 25 грудня 2014 року Рада в першому читанні прийняла закон про дерегуляцію бізнесу.

Джерело: Економічна правда

Залишились питання?

Заповніть форму і ми зателефонуємо Вам найближчим часом