Податкові боржники не зможуть купити валюту на міжбанку

Іноземну валюту зможуть купувати на міжбанку лише ті підприємства, які не мають податкового боргу перед держбюджетом. Згідно з листом Нацбанку № 28-211/12780 від 26 лютого, банки зможуть продавати валюту своїм клієнтам під імпортні операції лише за наявності довідки від Державної фіскальної служби про відсутність заборгованості зі сплати податків, передає finmaidan.com.

Це масово зменшить попит на валюту з боку бізнесу найближчим часом, оскільки така довідка видається податківцями п’ять днів.

Офіційна причина змін абстрактна: “з метою вдосконалення контролю за відпливом коштів, зменшення тиску на валютний ринок та посилення фінансової дисципліни клієнтів”.

Це далеко не перший обмежувальний захід Нацбанку щодо імпортерів. Минулого тижня він почав перевіряти всі імпортні контракти під час здійснення передоплати на суму понад $50 тис., щоб виявити операції фіктивного імпорту. А всі контракти на суми понад $500 тис. будуть проводитись вийнятково на основі відкритого імпортного акредитива, який має бути підтверджений закордонним банком із рейтингом інвестиційного рівня. Крім того, регулятор заборонив гривневе кредитування підприємств на купівлю ними валюти на міжбанку. А термін валютування заявки клієнтів було збільшено з трьох до чотирьох днів із моменту подання заявки.

У Нацбанку неодноразово наголошували, що обмеження спрямовані на боротьбу зі спекулянтами та фіктивними операціями.

Таку увагу до покупців іноземної валюти підприємці розцінюють негативно.

Джерело: UBR

Залишились питання?

Заповніть форму і ми зателефонуємо Вам найближчим часом