НБУ ввів низку валютних послаблень для юросіб-нерезидентів

В рамках валютної лібералізації та з метою покращення інвестиційної привабливості України та посилення конкуренції на фінансовому ринку Національний банк запровадив чергові послаблення для небанківських фінансових установ та юридичних осіб-нерезидентів.

Так, небанківським фінансовим установам дозволено встановлювати власний курс для перерахунку у гривні переказів фізичних осіб, що надійшли в іноземній валюті, якщо одержувач бажає отримати кошти у гривні. Раніше небанківська фінансова установа мала використовувати для цього курс банку, в якому вона обслуговувалась.

Юрособам-нерезидентам дозволено конвертувати всі гривневі кошти на ЛОРО-рахунки у валюту протягом дня. До цього вони могли купувати валюту лише в межах залишку у гривні на початок операційного дня. Це зрівнює юрособ-нерезидентів у можливостях із резидентами, для яких з 7 лютого 2019 року вже була скасована вимога попереднього резервування гривні для купівлі валюти (режим Т+1).

Крім цього, уточнено норми щодо накопичення юридичними особами-резидентами валюти для погашення боргових зобов’язань перед нерезидентом за кредитним договором. Так, визначено, що “чергова дата платежу” – це найближча дата, визначена умовами договору для своєчасного здійснення платежу з урахуванням його призначення (окремо за основною сумою, відсотками, комісіями, зборами тощо).

Відповідні зміни затверджено Постановою Правління Національного банку України “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України” від 28.03.2019 р. № 52.

Залишились питання?

Заповніть форму і ми зателефонуємо Вам найближчим часом