Нацбанк скасував заборону банкам купувати валюту за дорученням клієнтів

Національний банк України (НБУ) пом’якшив запроваджені у середу постановою №130 обмеження на валютному ринку та скасував заборону уповноваженим банкам здійснювати купівлю іноземної валюти за дорученням клієнтів 26-го та 27-го лютого.
Відповідні правки до постанови №130 від 24 лютого внесені постановою правління НБУ №131 від 25 лютого, яка опублікована на її сайті у середу ввечері та набирає чинності з 26 лютого.

Крім того, скасовано ще одну норму 130-ї постанови, згідно з якою банки мали право здійснювати власні операції з купівлі безготівкової іноземної валюти за гривні в межах встановлених лімітів відкритої валютної позиції в сумі, що не перевищує 0,5% розміру регулятивного капіталу банку (в еквіваленті за офіційного курсу гривні до іноземних валют, встановлених НБУ), протягом одного робочого дня.

Водночас залишено в силі норму про збільшення з трьох до чотирьох операційних днів терміну, після закінчення якого зарахована на спецрахунки гривня може бути спрямована на купівлю іноземної валюти або можуть бути здійснені авансові платежі у валюті за імпорт на суму понад $50 тис. (перехід від режиму “Т+2” на “Т+3”).

Таким чином, з четверга попит на валюту повернеться на міжбанківський ринок. У середу в умовах різкого падіння попиту та норми про обов’язковий продаж 75% валютної виручки Нацбанк викупив на ринку близько $80 млн за офіційним курсом 28,046032 грн/$1. Голова Нацбанку Валерія Гонтарева заявила, що ці кошти будуть направлені на інтервенції у наступні дні, коли попит повернеться на ринок.

Як повідомлялося, спочатку НБУ в умовах обвального падіння гривні заборонив банкам здійснювати купівлю іноземної валюти за дорученням клієнтів (зокрема, за заявами, які були подані до 25 лютого) з 25 лютого до 27 лютого 2015 року включно.
Прем’єр Арсеній Яценюк розкритикував це рішення Нацбанку, трактувавши його №130 як закриття міжбанку. У свою чергу В. Гонтарьова пояснила його запровадженою на початку тижня посиленою перевіркою імпортних контрактів, що вимагало від Нацбанку додаткових ресурсів коштів та часу на верифікацію операцій.

Залишились питання?

Заповніть форму і ми зателефонуємо Вам найближчим часом