Кабмін планує змінити правила розрахунків у валюті

Кабінет Міністрів України пропонує скоротити граничний термін зарахування експортної виручки за поставлений товар до 90 зі 180 календарних днів та передати функцію дозвільного органу щодо продовження цих термінів від Міністерства економічного розвитку та торгівлі Національному банку України. Про це йдеться у законопроекті “Про внесення змін до Закону України “Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті”, розроблений Кабінетом Міністрів та зареєстрований у парламенті 1 березня (№2265).

Виручка резидентів в іноземній валюті підлягає зарахуванню на їх валютні рахунки в уповноважених банках у строки виплати заборгованостей, зазначені у контрактах, але не пізніше 90 календарних днів з дати митного оформлення”, – йдеться у документі, тоді як раніше граничний термін надходження виручки за поставлений товар складав 180 календарних днів.

Відповідно до законопроекту, перевищення зазначеного терміну потребує індивідуальної ліцензії Нацбанку, тоді як раніше для цього вимагалося укладання центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері економічного розвитку (Мінекономрозвитку).

Нагадаємо, на валютному ринку України панує ажіотаж. Гривня за минулий тиждень побила всі рекорди падіння. Президент Петро Порошенко на цьому фоні провів повідомлення з головою НБУ Валерією Гонтарєвою, міністром фінансів Наталією Яресько та прем’єром Арсенієм Яценюком. На зустрічі, як повідомили в АП, було, зокрема, розроблено низку заходів для стабілізації гривні.

Джерело: УНІАН

Залишились питання?

Заповніть форму і ми зателефонуємо Вам найближчим часом