Імпортне мито призведе до 5% подорожчання кондитерки та зниження експорту

Україна у 2015 році може скоротити експорт кондитерської продукції на 6-9% після запровадження додаткового імпортного мита у розмірі 10%, вважає президент асоціації “Укркондпром” Олександр Балдинюк.

“У кондитерці 40-60% собівартості складає імпортну сировину. Какао-боби не ростуть в Україні, тропічні горіхи теж. Отже, мито призведе до подорожчання нашої продукції орієнтовно на 5%”, – написав він на своїй сторінці в мережі Facebook.

За його словами, Україна експортує приблизно 40% виготовлених солодощів.

“Кондитерські ринки у всьому світі дуже конкурентні. Штучно збільшивши вартість продукції, таким чином ми зменшимо наш експорт прогнозовано на 6-9%”, – зазначає експерт.

За його підрахунками, запровадження мит на кондитерську імпортну сировину принесе до бюджету приблизно $30 млн, але зменшить експорт на $50-60 млн.

За даними асоціації “Укркондпром”, Україна у 2014 році експортувала кондитерські вироби на $643 млн, що у 1,6 раза менше, ніж роком раніше. Імпорт у 2014 році скоротився на 27% – до $253,5 млн, виробництво – на 21,8%, до 710,8 тис. тонн порівняно з 2013 роком.

Як повідомлялося, Міністр фінансів Наталія Яресько повідомила, що Україна найближчими днями запровадить 5-10% тимчасовий додатковий збір на імпорт.

Передбачається, що додатковим імпортним збором за ставкою 10% будуть оподатковуватись готові харчові продукти; продукти, жири та олії тваринного та рослинного походження; алкогольні та безалкогольні напої; тютюн та його замінники; оцет; живі тварини (товарні групи 1-24 за УКТЗЕД). Під 5% збір підпадуть решта товарів за винятком “життєво важливих”, до яких парламент відніс більшість енергоносіїв, а також деякі медикаменти.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Залишились питання?

Заповніть форму і ми зателефонуємо Вам найближчим часом