“Єдине вікно” на митниці: Уряд виключив проведення деяких видів контролю

На офіційному сайті Мінфіну розміщено інформацію про те, що норми Положення про пункти пропуску через державний кордон та пункти контролю, затверджені постановою № 751, містять положення щодо здійснення у пунктах пропуску через державний кордон та пункти контролю, зокрема, санітарно-карантинного, екологічного, радіологічного контролю, контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон.

Проте Законом № 2530 внесено зміни до ТКУ, якими передбачено, що в пунктах пропуску через державний кордон України заходи офіційного контролю проводяться в обсязі, необхідному для надання дозволу на пропуск товарів через митний кордон України для їх переміщення до пунктів призначення на території України або до пункту вивезення (пропуску) за межі митної території України або випуску їх у заявлений митний режим з метою їхнього ввезення в Україну.

Таким чином, перелік видів контролю, у певних законодавством випадках здійснюються в пунктах пропуску через державний кордон та пунктах контролю, оновлено та приведено у відповідність до ТКУ зі змінами, внесеними Законом № 2530 (виключено санітарно-карантинний, екологічний, радіологічний контроль та контроль за переміщенням культурних цінностей через державний кордон.

Внесені зміни дозволять привести норми Положення про пункти пропуску через державний кордон та пункти контролю у відповідність до ТКУ.

Це одна з чотирьох постанов Кабміну, які були внесені Мінфіном на розгляд Уряду для приведення у відповідність положень актів Уряду у відповідність із Законом № 2530.

Залишились питання?

Заповніть форму і ми зателефонуємо Вам найближчим часом