“Єдине вікно” на митниці продовжують удосконалювати

З 1 лютого 2018 року запроваджено обов’язкове використання підприємствами та державними органами інформаційної системи «Єдиного вікна» при електронному декларуванні товарів, що підлягають державним видам контролю.

На сьогодні ДФС доопрацьовано програмно-інформаційні комплекси, які задіяні у системі «Єдиного вікна», з метою успішного впровадження їх у життя.

Так, у системі «Єдине вікно» тепер можна створювати заяви на основі декларації, яка ще не подавалася до митного оформлення, проте відомості про товари та транспортні засоби вже відомі.

Крім того, документ, який вже подався до інформаційної системи у відсканованому вигляді, повторно надавати не потрібно – варто лише вказати код, номер, дату документа та номер справи, до якого прикріплювався цей документ, і він буде доступний в інформаційній системі для відповідних контролюючих органів.

Також запроваджено новий сервіс для декларантів – запит номера справи у «Єдиному вікні» для тих підприємств, які не отримали повідомлення про перетин кордону. Цей сервіс необхідно використовувати при ввезенні товарів морським або повітряним транспортом, а також внутрішньому залізничному транзиті.

Запроваджено також функцію відправлення працівником митниці до адміністратора контролюючого органу повідомлення про відсутність представника цього органу у проведенні огляду вантажу у погоджений час. Це дозволить дисциплінувати представників органів виконавчої влади під час здійснення своїх функцій.

Крім того, додано відправлення контактних даних працівника митниці декларантам за погодженням часу огляду (інспекції), що дозволить останнім заздалегідь уточнити всі деталі та нюанси при проведенні огляду.

За даними ГУ ДФС у Тернопільській області.

Залишились питання?

Заповніть форму і ми зателефонуємо Вам найближчим часом