Дозволи на міжнародні перевезення видаватимуться за новими правилами

Міністерство інфраструктури розпочало обговорення проекту змін до Порядку оформлення та видачі дозволів на поїздку територіями іноземних держав при виконанні перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні, їх обміну та обліку.

“На сьогоднішній день правова прогалина в існуючому Порядку не встановлює механізму списання (анулювання) отриманого дозволу, який було втрачено перевізником. Тому десятки автоперевізників фактично позбавлені можливості виконувати перевезення пасажирів та вантажів у міжнародному сполученні”, – зазначає заступник міністра інфраструктури Олександр Кава.

За його словами, запропоновані зміни спрямовані на врегулювання ситуації, що склалася, з блокуванням роботи автоперевізників, які не можуть повернути отримані дозволи через втрату або крадіжку.

У документі, опублікованому на сайті Мінінфраструктури, пропонується винести у статті закон “Про автомобільний транспорт” кілька змін. Так, перевізники, які систематично порушують термін повернення дозволів, заносяться до відповідного переліку, розміщеного на сайті “Укртрансінспекції”. Таким автомобільним перевізникам припиняється видача дозволів.

“У разі мотивованого звернення автомобільного перевізника “Укртрансінспекція” приймає рішення про продовження терміну повернення виданого дозволу до 90 днів з дня оформлення та видачі йому такого дозволу”, – йдеться у документі.

Як повідомили в Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України (АсМАП України), саме цей пункт став ключовим у змінах.

“У чинному порядку не зовсім чітко прописано, що робити, якщо перевізник якимось чином втратив дозвіл, що тягне за собою плутанину під час проїзду пункту контролю на кордоні. Ці моменти врегулюються і “Укртрансінспекція” зможе приймати рішення про продовження або анулювання втрачених дозволів , або продовжувати термін повернення дозволів”, – кажуть у АсМАПі.

Крім того, згідно зі змінами до Порядку, “Укртрансінспекція” зможе знімати з обліку та анулювати видані автомобільному перевізнику дозволи, які не були ним повернені у зв’язку з їхньою втратою, викраденням, вилученням, пошкодженням тощо.
Поки що це лише частина нововведень. Як зазначають в АсМАП, починаючи з серпня 2014 року відомство вносило свої пропозиції для спрощення автомобільних перевезень. На сьогоднішній день Мінінфраструктури спільно з Укртрансінсекцією працюють над новою редакцією Порядку, який зможе комплексно регулювати питання оформлення, видачі, обміну та обліку дозволів на перевезення автомобільним транспортом у міжнародному сполученні.

Джерело: “Справа”

Залишились питання?

Заповніть форму і ми зателефонуємо Вам найближчим часом