ДФС роз’яснила нюанси оподаткування операцій в інвалюті

У листі № 16030/7/99-99-19-07-02-17 ДФС роз’яснила нюанси оподаткування податком на прибуток операцій в іноземній валюті.

Нагадаємо, оподаткування операцій із розрахунками в іноземній валюті здійснюється відповідно до п. 153.1 ст. 153 Податкового кодексу.

Визначення курсових різниць від перерахунку операцій, виражених в іноземній валюті, заборгованості та іноземної валюти здійснюється відповідно до положень бухобліку. При цьому прибуток (позитивне значення курсових різниць) враховується у складі доходів платника податку, а збиток (негативне значення курсових різниць) враховується у складі витрат платника податку (пп. 153.1.3 п. 153.1 ст.153 ПК).

Облік операцій в іноземній валюті регулюється Положенням бухобліку 21 «Вплив змін валютних курсів». Положенням № 21 визначено, що курсова різниця – це різниця між оцінками однакової кількості одиниць іноземної валюти при різних валютних курсах.

У податковому обліку позитивне значення курсових різниць, визначене відповідно до п. 153.1.3 п. 153.1 ст. 153 ПК, банківською установою включається до складу доходу від операційної діяльності, іншими платниками податку – до складу інших доходів.

Відповідно до положень п. 137.4 ст. 137 ПК датою отримання доходів, що враховуються для визначення об’єкта оподаткування, є звітний період, у якому такі доходи визнаються згідно з цією статтею незалежно від фактичного надходження коштів.

Податкові витрати на операції в іноземній валюті формуються відповідно до вимог пп. “а” пп. 138.10.4 п. 138.10. 138 ПК і відносяться до інших операційних витрат, що включаються до складу витрат у періоді, в якому вони були здійснені (п. 138.5 ст. 138 ПК).

Тобто визначені за правилами бухобліку курсові різниці від перерахунку операцій, виражених в іноземній валюті, заборгованості та іноземної валюти з метою оподаткування податком на прибуток визнаються доходами та/або видатками у звітному періоді їх виникнення.

Джерело: Сайт “ЮРЛІГА”

Залишились питання?

Заповніть форму і ми зателефонуємо Вам найближчим часом