Білорусь задумалася над розширенням постачань через українські морпорти

Республіка Білорусь вивчає можливості розширення поставок вантажів через морські торгові порти України, зокрема, порти південного регіону, – передає Уніан.

Як повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ Республіки Білорусь, про це повідомив голова міністерства Володимир Макей в інтерв’ю телеканалу “ОНТ” під час візиту до України 14 серпня.

За даними прес-служби, в Україні Макей зустрівся з президентом України Петром Порошенком та керівництвом держадміністрації Одеської області.

“Президентом Білорусі поставлено завдання щодо диверсифікації експорту. Диверсифікація експорту пов’язана з диверсифікацією транспортно-логістичної інфраструктури. Тому наш візит до Одеси пояснюється насамперед саме бажанням вивчити можливості розширення поставок наших вантажів через південні порти України… Але ми обговорювали з паном Саакашвілі, головою адміністрації Одеської області, перспективи розширення цього обсягу, і ми домовилися про конкретні кроки у цьому напрямку”, – сказав Макей.

Як зазначив глава МЗС Білорусі, за підсумками 2014 року частка білоруських вантажів у загальному обсязі вантажів, перевалених через південні порти України, становить понад 12%.

Раніше Кабмін пропонує виключити морпорти із переліку тих, що не підлягають приватизації.

“Ми домовилися подивитися на питання нашої взаємодії у сфері транспортно-логістичної інфраструктури комплексно. Мається на увазі, подивитися на залізничні тарифи, на портові збори, тому що від цього також залежить обсяг перевалених вантажів. Наша співпраця має бути вигідною для обох сторін”, сказав Макей.

Водночас глава МЗС Білорусі також наголосив на важливості встановлення партнерських відносин Гродненської та Могилівської областей Білорусі з Одеською областю, що може прискорити реалізацію проектів на регіональному рівні.

Як повідомлялося, за даними Державної служби статистики України, серед торгових партнерів України Республіка Білорусь за підсумками I кварталу 2015 року посіла 2-е місце серед країн СНД (після Російської Федерації) та 8-е місце серед країн світу (РФ, КНР, Німеччина, Польща, Туреччина, Угорщина, Італія).

За 1-й квартал 2015 року загальний товарообіг з Республікою Білорусь склав 726,23 млн дол. та зменшився порівняно з 1-м кварталом 2014 року на 579,54 млн дол. США, або на 44,4%.

Джерело: Бизнес вести

Залишились питання?

Заповніть форму і ми зателефонуємо Вам найближчим часом