П’ять запитань, які потрібно задати перед початком операцій електронної комерції

Велика кількість компаній на даний момент роблять ставку на стратегію D2C (direct to consumer). Вона передбачає вихід на споживача напряму, виключаючи посередництво третіх осіб. D2C може бути як окремим напрямком розвитку бізнес-структури так і лише частиною великої комплексної стратегії. Але перебудова логістичної структури під комерційну діяльність в електронному вигляді викликає багато запитань. Щоб визначитися із перспективністю роботи в цій площині, потрібно відповісти собі на наступні запитання:

Як можна використати наявні можливості для виконання замовлень

Фулфілмент або комплекс операцій від моменту отримання замовлення до його виконання передбачає стискання часових рамок у ході його виконання. Приміром, щоб зробити це можливим у функціонуванні складського приміщення, найкращим варіантом буде встановлення візків з автоматичним керуванням та формування більш вузьких проходів між рядами. Але потрібно правильно оцінити необхідність інвестування, оскільки подібна модернізація простору може бути доволі коштовною.

Наскільки швидкою має бути доставка?

У електронній комерційній діяльності важливо вести справи гнучко та швидко. Потрібно прагнути до того, що навіть коли клієнт оформлює замовлення під кінець регламентованого періоду часу, він би мав змогу отримати товар наступного дня. Але не зважаючи на існування галузевого стандарту у 24 або 48 годин до доставки, деякі компанії зосереджуються на інших галузях, не занадто зациклюючись на швидкості.

Як отримати плату за доставку?

Існує стереотип, згідно до якого включення у прайс окремої ціни за доставку товару одразу відштовхне клієнта. Насправді, клієнт на підсвідомому рівні розуміє, що така послуга оплачується безвідносно того, чи включена вона у маржу. Варто подивитись, як цю проблему вирішують конкуренти.

Як керувати зворотною логістикою?

Без прив’язки до конкретної ринкової ніші, темпи повернення товару можуть бути достатньо високими. Важливою умовою комерційного успіху є створення простого та бажано безкоштовного механізму повернення. Однак щоб зворотні відправки не стали прокляттям для усієї структури, варто прагнути знизити витрати на одну одиницю товару.

Хто може допомогти?

Необхідно також встановити співпрацю з надійним логістичним оператором. Перш за все, налаштована логістика допомагає зробити рух товару максимально оперативним. Крім того, такий партнер також може допомогти в реалізації комерційних пропозицій, що стимулюватиме продажі.

Залишились питання?

Заповніть форму і ми зателефонуємо Вам найближчим часом