Україна досягла попередніх домовленостей з керівництвом Міжнародної організації цивільної авіації (ІСАТ), Міжнародної асоціації повітряного транспорту (ІАТА), Федерального управління цивільної авіації США (FAA) та Євроконтролю щодо відновлення використання чотирьох повітряних трас над акваторією Чорного моря літаками цивільної авіації, передають “Новини Криму “.
За інформацією прес-служби Державного підприємства з обслуговування повітряного руху України (“Украерорух”), було запропоновано кілька варіантів відновлення потоку у зоні відповідальності України, що “дозволить авіакомпаніям скоротити витрати та розвантажити повітряні маршрути в районах польотної інформації суміжних держав”.
У ході зустрічей представники ІСАО, ІАТА, FAA та Євроконтролю висловили низку зауважень та пропозицій. За їх результатами було обрано чотири маршрути для подальшого можливого планування та виконання польотів користувачами повітряного простору.
“Ми озвучили чіткі пропозиції та довели готовність українського провайдера аеронавігаційного обслуговування, а також технічну здатність повною мірою забезпечувати обслуговування повітряного руху в міжнародному повітряному просторі над акваторією Чорного моря. І ми були почуті. Зараз “Украерорух” зобов’язаний внести відповідні зміни та дещо доопрацювати safety case (підтвердження відповідності вимогам безпеки, – ред.) з огляду на пропозиції міжнародних експертів”, – повідомив в.о. заступника директора з аеронавігації “Украероруху” Руслан Гуцан.
Він додав, що найближчим часом має відбутися робоча зустріч із представниками ІАТА та Євроконтролю щодо відновлення потоку повітряного руху над Чорним морем.
Як повідомлялося, минулого тижня Україна звернулася до ICAO із вимогою підтвердити її право обслуговувати повітряний рух над Чорним морем.
Раніше у ЗМІ з’явилася інформація про те, що Росія та Україна нібито ведуть неофіційні переговори щодо відновлення міжнародного повітряного сполучення над Чорним морем, проте обидві сторони спростували факт таких переговорів.
Джерело: UBR