Україна достроково скасує додаткове мито на імпортні товари.
Уряд України з 1 січня 2016 року скасує додатковий імпортний збір, запроваджений на початку року, з метою стабілізації платіжного балансу держави.
Нагадаємо, цей стабілізаційний захід, запроваджений з лютого 2015 року, декларувався кабміном України як вимушений, зумовлений напруженою геополітичною ситуацією та поглибленням економічної кризи у країні.
Введений у лютому додатковий збір охопив майже всю лінійку імпорту. Так, за ставкою 10% були обкладені харчові продукти, харчові жири та олії, алкоголь та безалкогольні напої, тютюн, оцет. Під ставку 5% підпали всі інші товарні позиції, за винятком визнаних «життєво важливими». До останньої групи було віднесено: вугілля, кокс, природний газ, нафту та нафтопродукти, бензин та дизпаливо, а також низку медикаментів.
Захід пролонгувався на 12 місяців, однак було зазначено, що його дострокове скасування можливе при поліпшенні фінансового стану держави (при достатньому відновленні держрезервів). Як повідомив глава Мінекономрозвитку республіки Айварас Абромавічус за підсумками засідання уряду від 21 жовтня, у зв’язку із виконанням цієї умови урядом вирішено відзначити додаткові мита достроково – з 1 січня 2016 року.
«Як ми обіцяли бізнесу, додатковий збір буде скасовано достроково. Нацбанк і уряд готові до подальшого скасування тимчасових заходів фінансової стабілізації», – поінформував спікер.
Зазначимо, що бізнес-спільнота України неодноразово критикувала цей крок уряду, вказуючи на волюнтаризм при виборі шкали оподаткування, а також на негативний ефект у вигляді зростання внутрішніх цін та скорочення експортного потенціалу переробної промисловості.