16:50 17.04.2023
Останні декілька років активною темою для обговорення є декарбонізація логістичних процесів та промисловості. В якості альтернативи традиційному паливу найчастіше розглядається зелений водень. Перехід на відновлюване паливо суттєво зменшить енергетичну залежність промислового сектору та зможе докорінно змінити усе положення справ в логістичній царині. Доцільність використання зеленого водню обумовлюється наступними економічними та екологічними чинниками:
- Підвищена автономність. Водневі елементи палива можуть покращити виробничий ресурс спеціального транспорту, збільшивши кількість годин автономної праці та відстань, яку можна буде проїхати без дозарядки.
- Підвищена екологічність. Отримання енергетичних ресурсів із відновлювальних джерел (наприклад, за допомогою сонячних панелей) може бути сертифіковане та уніфіковане.
- Більш безпечне застосування. На відміну від свинцево-кислотних акумуляторів чи бензину, будь-який вид взаємодії із зеленим воднем буде абсолютно не шкідливим для персоналу в логістичній структурі.
- Простота у зберіганні. Даний різновид палива достатньо просто зберегти для подальшого використання та для інших сфер.
- Посилення технологічної незалежності. Розвиток сектору екологічного палива не лише зменшує залежність людства від викопного палива, але й впливає на формування цілої індустрії з робочими місцями.
- Зменшення кількості акумуляторів та усунення електричних зарядок. Впровадження екологічно свідомого підходу в енергетику дає змогу зменшити негативний вплив на навколишнє середовище.
- Можливість декарбонізувати транспорт. Раніше залежність транспортного сектору від викопного палива вважалась вкрай важкою для подолання. Сьогодні, як показує практика, все можливо.
- Шкідливі для навколишнього середовища гази, що є побічним продуктом використання бензину чи дизпалива, перестають бути екологічною проблемою.
- Скорочення часу заправки транспортних засобів. Мікроавтобуси та вантажівки будуть цілком готові для використання вже через декілька хвилин після заправки.
- Економічна доцільність. Єдиним продуктом, необхідним для створення зеленого водню, є звичайна вода. По-перше, вона недорога, а по-друге, має статус відновлюваного ресурсу.
Нескладно помітити, наскільки великою є кількість переваг від впровадження екологічно чистого палива. У ході декарбонізації індустрії цей тренд буде лише зростати.