FTL і LTL-перевезення: чим відрізняються транспортні послуги 3PL-операторів?

Стабільність постачальницького ланцюжка та задоволеність клієнтів якістю та швидкістю доставки, насамперед, залежать від налагодженості роботи логістичної системи. Однак далеко не кожна компанія має змогу самостійно розбудувати власну транспортну інфраструктуру. Рішенням, яке дозволить і уникнути додаткових витрат, і підвищити швидкість доставки – це FTL та LTL-перевезення.

Що таке FTL і LTL-перевезення?

FTL або Full Truck Load – це завантаження транспорту до максимуму. Подібна модель перевезення вантажів зазвичай використовується для транспортування від одного замовника. LTL, в свою чергу, розшифровується, як Less Than Truck Load. Буквально це можна перекласти, як неповне завантаження вантажівки. В основі такого методу перевезення лежить завантаження транспорту невеликими партіями вантажів від різних замовників.

Різниця між FTL та LTL-перевезеннями

FTL базується на попередній розробці оптимального маршруту для доставки вантажу у потрібне місце. Однією з переваг такого способу перевезення є оперативність. Транспорт завантажується один раз і без зупинок їде до кінцевого споживача.

При виборі LTL-перевезення замовник орендує виключно місце у транспорті, а не увесь автомобіль повністю. Основною перевагою такої методики транспортування є економічна доцільність. Це пов’язано із тим, шо оренда транспорту розподіляється між усіма клієнтами. Доставка відбувається на місце тимчасового зберігання вантажів, де можна забрати товар або ж додатково замовити перевезення до кінцевого споживача.

Плюси FTL-перевезень

Переваги FTL-перевезення виглядають наступним чином:

  1. Зручне транспортування специфічного вантажу. Якщо вантаж має нетипові габарити або є не надто безпечним для звичайного перевезення, то транспортування усієї партії за одну поїздку буде більш доцільним.
  2. Короткий час доставки. Схема FTL не передбачає додаткового завантаження кузову, тож ваш вантаж доїде швидше.
  3. Можливість оптимального підбору транспорту. Аутсорсингові логістичні компанії дають змогу підібрати транспорт для доставки, згідно до потрібного переліку характеристик.

Такий спосіб перевезення, як FTL, найкраще підходить для компаній, що постійно мають справу з великими обсягами однакових товарів.

Плюси LTL-перевезень

LTL-перевезення мають наступні переваги:

  1. Логістична компанія вирішує усі питання із транспортування. Замовник не має потреби у самостійному виборі транспорту та розвантажувальних роботах, а лише вказує тип вантажу і його габарити.
  2. Можливість обрати найбільш прийнятний варіант доставки. Вантаж може бути відправлений як у пункт тимчасового зберігання, так і безпосередньо до кінцевого отримувача.
  3. Зменшення витрат. Оскільки сутність методу перевезення лежить у площині оренди місця в кузові, а не транспорту в цілому, то і вартість транспортування буде значно нижчою.

Сьогодні велика кількість компаній робить вибір на користь LTL-перевезень саме з метою оптимізації бюджету.

Що обрати між FTL та LTL-перевезеннями

Існує стереотип, згідно з яким FTL-перевезення є прерогативою виключно великих компаній, в той час, як LTL підходить лише для бізнес-структур, що працюють із невеликими вантажами. Це не зовсім так. У кожного варіанту є свої особливості, а кожна окрема доставка може мати свою специфіку. В будь-якому випадку, замовляючи перевезення вантажу, потрібно користуватись послугами лише перевірених та досвідчених логістичних організацій.

 

 

 

Залишились питання?

Заповніть форму і ми зателефонуємо Вам найближчим часом